Hráči GK F-M

 

 

Petr Valášek


Výkonnostní třída: 3. dan
Předseda občanského sdružení, srdce klubu, učitel go

 

Zaměstnání: kontrolor kvality

Kontakt: korendir@seznam.cz
 

Pár slov:

 

Go jsem začal hrát před 24 lety díky náborovému plakátu, který tvrdil, že i začátečník může být úspěšný díky systému hendikepů. Vyměnil jsem šachy za go a získal tak spoustu výhod. Především méně studia z knížek, více zábavy a více opravdového přátelství.

 

Michal Zubalík

Výkonnostní třída: 1. kyu
Pokladník, správce webu, propagace, auditor EGF(evropská federace go), člen výboru ČAGO (Česká asociace go), učitel go.

Zaměstnání: Servisní/montážní technik elektro
Kontakt: goklubfm@seznam.cz ; zubalik4go@gmail.com ; +420 604 96 44 08

Pár slov:

Ke go jsem se dostal na základní škole v Lískovci díky učiteli Jiřímu Stavinohovi. Od té doby se věnuji hře go, zpočátku jen jako zálibu, ale od roku 2007 věnuji této hře spoustu času.

 

 Jiří Stavinoha

Výkonnostní třída: 5. kyu

Propagátor, vedoucí dětského kroužku v DDM, učitel go

 

Zaměstnání: Učitel

Kontakt: jiri.stavinoha@seznam.cz

 

Pár slov:

Vždy mě zajímaly deskové hry. Kdysi dávno jsem narazil na herní sadu hry go. Zkoušel jsem ji hrát s kamarády, ale už nevím, zda jsme tehdy zcela porozuměli pravidlům. Druhé setkání s go se pro mne uskutečnilo o mnoho let později (rok 2000) ve frýdecké Dobré čajovně. Chodívali jsme tam s kamarádem. Jednou jsme tam narazili na herní sadu go i s pravidly. Zkusili jsme si ji zahrát a hra nás zaujala (přestože jsme tehdy zcela nepochopili podstatu hru). Navíc jsme se dozvěděli, že se v čajovně scházejí pravidelně hráči go. Neodolali jsme a další návštěvu čajovny jsme spojili se setkáním s hráči go. Narazili jsme přitom na osobu Petra Valáška, který zde se zaujetím nezištně šířil své znalosti o hře go mezi ostatní zájemce o hru. Jeho přístup ve mně nastartoval chuť objevovat taje této krásné hry.

 

Ivan Kostka

Výkonnostní třída:  4. dan

Zakladatel webu eGoban.cz

 

Zaměstnání: zpravodaj

Kontakt: kostkaiv@gmail.com

Pár slov:

S deskovou hrou go jsem se poprvé seznámil na základní škole a hned mě naprosto uchvátila. Go klub ve Frýdku-Místku, jehož jsem nyní hrdým členem, tehdy začal psát svou novou kapitolu. Pod vedením Petra Valáška a Ivo Pavlíka se podařilo sestavit aktivní kroužek, který vyjížděl na turnaje po celé republice. Držitelem mistrovské třídy dan jsem se stal v roce 1997, svou současnou třídu (4-dan) jsem získal před sedmi lety.
Během svého nejúspěšnějšího a hráčsky nejaktivnějšího období v letech 2003 - 2005 jsem reprezentoval Českou republiku na mnoha evropských turnajích, přiblížil se k doposud nedosažené metě 5-dan a dokázal přitom zdolat i čínskou profesionálku Guo Juan 5p. Mezi úspěchy lze započítat tři bronzové medaile z MČR 2000, 2004 a 2010.

 

Pavel Sklenák

Výkonnostní třída: 2. dan

Zaměstnání: programátor

Kontakt: pavel.sklenak@gmail.com

 

Pár slov:

 

Hra go je fascinujícím zážitkem s obrovskými možnostmi. Dvě nespoutané mysli zapolí o získaní výhody vynalezením důvtipné zápletky na hrací desce. Ke go jsem se dostal teprve až na univerzitě. Od té doby jsem k tomuto půvabnému vesmíru přilnul.

 

Dalibor Šodek

Výkonnostní třída: 1. kyu

Zaměstnání: programátor

Kontakt: dalibor.sodek@seznam.cz

 

Pár slov:

 

Jak jsem se dostal ke go?
Už od dětství jsem se zajímal o logické hry a hříčky, luštil křížovky, sbíral hádanky a vtipy a jinak pěstoval ducha... O mnoho let později, kdy jsem se z malého dítěte alespoň vzhledově proměnil v mladého muže, jsem si při návštěvě Dobré čajovny ve Frýdku všiml letáčku oznamujícího pravidelné schůzky klubu go. Jelikož jsem si v té době o go přečetl hodně zajímavých věcí, mj. že je to rovnocenný asijský rival fantastické hry šachy, chtěl jsem si tuto hru také vyzkoušet, a tak jsem někdy na konci května 2001 v určený den a hodinu vstoupil do jámy lvové, totiž do čajovny, kde se konala schůzka klubu go.

Jaký je můj vztah ke go?
Go je, podobně jako balíček karet, úžasný nástroj pro objevování světa, poznávání jeho zákonitostí, zkoumání obecně platných principů a také pro poznávání a zdokonalování sebe. Je to model, na kterém se dá mnohé naučit a prakticky aplikovat například zásady z pouček mistra Sun Tzu, které s go nemají nic společného, a přece jsou v go aplikovatelné. V go se odrazí obraz hráčovy osobnosti a vnímavý člověk pak dokáže z partií číst více, než jen prostý sled tahů. Pamatuji si jedno rčení, které ale nejspíše neocituji zcela přesně. Starý mistr dokáže ze zápisu partie mladého hráče poznat, kdy u něj zvítězila chamtivost, kdy jej přepadl strach a kdy do místnosti vstoupila dívka přinášející čaj pro osvěžení.

 

Tereza Chládková

Výkonnostní třída: 2. kyu
Zaměstnání: student
Kontakt: terezachladkova@seznam.cz

Pár slov:

Go hraji od roku 2009. Začala jsem hrát go se svou nejlepší kamarádkou, která začala hrát přes Petra Valáška.
Mezi mé největší úspěchy patří 4. místo z MRŽ 2011. Go je příjemný koníček, díky kterému jsem si našla spoustu kamarádů.

 

 

 

Jan Brinda

Výkonnostní třída: 4. kyu
Zaměstnání: student
Kontakt: brinda0111@gmail.com

Pár slov:

Dostal jsem se ke go úplně náhodou při brouzdání internetem zhruba v listopadu 2009. Bydlím v Příboře.

 

 

Vítězslav Tomek

Výkonnostní třída: 5. kyu
Zaměstnání: programátor
Kontakt: vitezslav.tomek@seznam.cz

Pár slov:


Go hraji od roku 1982. Začínal jsem v Liberci, od roku 1985hraju  za Frýdek-Místek.

Nejvyšší dosažená třída 1k (1991).

O go jsem slyšel poprvé na gymnáziu kolem roku 78,79, ale nevěděl jsem, jak se k tomu dostat. Až při studiu na VŠ v Liberci jsem šel kolem jejich vitríny a náhodou tam byla pozvánka, že hledají další zájemce. Tak jsem začal hrát.

 

Adriana Tomšů

Výkonnostní třída: 6. kyu
Zaměstnání: studentka

Kontakt: starshin@seznam.cz

Pár slov:

Ke go jsem se dostala přes svého strýce, který kdysi hrál go ukázal mi hru, seznámil s pravidly a ukázal mi jak to chodí na takovém turnaji. Po delší době jsem brouzdala po netu a vzpomněla jsem si právě na go, strýc o něm tehdy vždy pěkně vyprávěl tak jsem si řekla, že se o tom dozvím trošku víc a našla si stránky go klubu Frýdek-Místek. Do klubu jsem se potom dostala přes facebook, když mi napsal Míša Zubalík.

 Vojtěch Tomek

Výkonnostní třída: 7. kyu
Zaměstnání: student
Kontakt: vojta.tomek@gmail.com

Pár slov:

Ke go mě přivedl můj taťka, a to asi v roce 2005. Mého prvního turnaje jsem se zúčastnil v dubnu 2006.
Začal jsem ve Frýdku-Místku, kde hraju stále. Moje nejvyšší dosažená třída je 10. kyu. Uhrál jsem si ji na turnaji ve Frýdku na podzim 2011.

 

  Vladan Pecha

Výkonnostní třída: 7. kyu
Zaměstnání: ekonom
Kontakt: chihuahua@seznam.cz

Pár slov:

Go jsem se naučil hrát na střední škole, hrávali jsme ho na soustředěních matematické olympiády. Prošel jsem postupně kluby v Olomouci a Ostravě a skončil ve Frýdku. V roce 1996 jsem si uhrál 4. kyu, ale v dalších letech jsem hrál nepravidelně.

Petr Mičulka

Výkonnostní třída: 8. kyu

 

Kdo je online

There are currently 0 users online.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer